Rozpoczęliśmy świętowanie Niepodległości!

Dodano: 2023-11-10 15:09:16

Rozpoczęliśmy świętowanie Niepodległości!

10 listopada od rana uczniowie naszego liceum podkreślili uroczysty charakter Narodowego Święto Niepodległości galowym strojem, wpiętymi kotylionami i biało czerwonymi wstążkami. Społeczność szkolna o godzinie 11.11 odśpiewała Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”
Uczniowie z powagą uczestniczyli w ważnej lekcji historii dedykowanej niepodległej Polsce, która rozpoczęła się odśpiewaniem polskiego hymnu i wierszem „Niepodległość” Marcina Wolskiego w wykonaniu Gabrieli Celejewskiej i Kingi Szymańskiej z klasy II h.
Oczywiście nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych, Martyna Mroczkowska z klasy II a zaśpiewała „O mój rozmarynie”, Oliwia Szlak z akompaniamentem gitarowym Jana Szukały z klasy III bp zaśpiewała „Rotę”, „My I Brygada oraz „Dziś idę walczyć mamo.”
Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, animowanego „Gra o Niepodległość” Instytutu Pamięci Narodowej reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w konkursie w aplikacji Kahoot z zakresu wiedzy o narodzinach II Rzeczpospolitej. Konrad Karczyński z klasy I p zajął I miejsce, odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, II miejsce Olaf Szymański z klasy I a, trzecie Szymon Łanocha z klasy I h, kolejne Szymon Borkowski z klasy I c oraz Tymoteusz Czuba z klasy I b. Pani Dyrektor Beata Leśniak wręczyła uczestnikom nagrody, podziękowała uczniom za przygotowanie uroczystości.
Naszą lekcję historii prowadzili Natalia Sarbok z klasy I c i Nikodem Walczewski z klasy I p.

Dziękuję Dyrekcji, nauczycielom i młodzieży za pomoc w organizacji lekcji historii.
Barbara Majewska-Durda
nauczycielka historii


          

 « wstecz