ŚWIĘTO 5 LUBUSKIEGO PUŁKU ARTYLERII

Jak co roku nasze Liceum wzięło aktywny udział w imprezach organizowanych z okazji święta Jednostki przez 5 Pułk artylerii w Sulechowie. 2 listopada odbyła się cała seria konkursów i zawodów: zawody strzeleckie, bieg na orientację i konkurs wiedzy „ Dzieje oręża polskiego”.  Zawody strzeleckie wygrał Hubert Olejniczak ( po raz drugi z rzędu!), a drużynowo zajęliśmy III miejsce.

Bieg na orientację rozgrywany był w kategorii chłopców i dziewcząt. Wśród chłopców wygrał Michał Judt, Krystian Rapicki zajął III miejsce, a Adrian Rapicki IV. Wśród dziewcząt Ela Ligus uplasowała się na II miejscu, a Róża Maciejewska na VI. Nasza drużyna wygrała te zawody.

W konkursie historycznym  z „Dziejów oręża polskiego” również okazaliśmy się najlepsi drużynowo, a indywidualnie Piotr Zamolski był drugi. Do konkursu historycznego młodzież przygotowała pani Aniceta Karpowicz – nauczyciel historii i WOS-u

Klasy wojskowe wraz z Panią Dyrektor, Beatą Leśniak, wychowawcami klas wojskowych, panem Marcinem Grześkowiakiem i panem Ireneuszem Majem, a także z nauczycielem edukacji wojskowej panem Andrzejem Zabłockim, uczestniczyły w uroczystej zbiórce Pułku. Żołnierze wystąpili z pokazem musztry paradnej. Wykonany został również salut armatni z repliki XIV-wiecznego działa. Zbiórkę tradycyjnie zakończyła defilada pododdziałów pułku.

Artykuł przygotował
Andrzej Zabłocki- nauczyciel odpowiedzialny za organizację edukacji wojskowej

autor zdjęć: st. chor. Tomasz Rybarczyk« wstecz