KLASA II wojskowa po obozie szkoleniowym

W dniach 08-10.10.2018 r. odbył się 5 dniowy obóz szkoleniowy uczniów klasy II wojskowej w ramach prowadzenia pilotażowego programu Edukacja wojskowa - I edycja. 

Podczas obozu młodzież szkoliła się pod okiem fachowców- instruktorów proobronnego stowarzyszenia CAMP X  i żołnierzy 5LPA. Zajęcia dotyczyły taktyki bojowej, terenoznawstwa, strzelania, pierwszej pomocy przedmedycznej. Najciekawsze było jednak realizowanie zadań ogniowych i…integrowanie klasy. Po obozie II w wróciła bardziej zintegrowana, doświadczona w boju i zaprzyjaźniona z uczniami z klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościniu, którzy także brali udział w szkoleniu poligonowym. Opiekunami podczas obozu byli nauczyciele: pani Agnieszka Lickindorf i pan Marcin Grześkowiak.

 

Młodzież bierze udział w pieciodniowym obozie szkoleniowym dla 400 uczniów i nauczycieli ze szkół prowadzących klasy mundurowe” - zadanie 14 w ramach 4/2018 Otwartego Konkursu Ofert Ministerstwa Obrony Narodowej zgodnie z programem nauczania „Edukacja Wojskowa” realizowane przez Stowarzyszenie Camp X 

http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1334.html

 « wstecz